basın odası

MASAL DİYARINDA YAŞAM BAŞLIYOR

Geniş caddeleri, dünyanın dört bir yanından getirilen ağaç ve bitlkilerle donatılmış parkarı, meydanları ve görkemli malikaneleriyle benzersiz bir yaşam sunan Pelican Hill’de tüm hazırlıklar tamam… 1. Etap’ta yaşam başlıyor.

Pelican Hill’de Kaliforniya mimarisinin görkemi Akdeniz çizgileri ile birleşiyor. İstanbul Büyükçekmece’de denizin göl ile buluştuğu 2000 dönümlük bir alanda farklı prestijli ve konforlu bir yaşam sizi bekliyor. İstanbul’da güneşin doğup battığı o yer artık sizin eviniz oluyor.

İnşaat sektörü ülkemizde son yıllarda en büyük gelişim gösteren alanlardan biri oldu. Bu baş döndürücü hıza ayak uyduran ve daima birlikte fark yaratan projelere imza atan KKG Group, inşaat sektörüne yıllarını vermiş üç köklü kuruluş olan Keleşoğlu, Kameroğlu ve Gül İnşaat’ın ortak girişimi olarak hayata geçti.

İnşaat sektöründe daima prestijli ve güvenilir projeleri hayata geçiren KKG Group, Pelican Hill Evleri’nde bir ilki gerçekleştirdi.

Sınırları belirlenmiş sıradan bir mimari konseptten çok, yaşamdan beklentisi büyük olan her bireyin kendini bulabileceği, bambaşka yaşamlar için bambaşka bakış açılarıyla tasarlanmış 8 farklı malikaneyi yani Pelican Hill’in 8 harikasını tasarladı.

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da “İstanbul şehrine yakışan bir proje” amacı ile yola çıkan KKG Group, Türkiye’nin dünyayla yarışır en iddialı projesinde-Pelican Hill’de- masallarda bile görülemeyecek kadar lüks ve kaliteli “başka bir dünya” yarattı.

Toplamda 713 malikaneyle 4 etaptan oluşan Pelican Hill Projesi’nin 161 malikanelik ilk etabında bu yıl sonuna kadar yaşam başlıyor.

Dört Mevsim Yaşam Kalitesi

Pelican Hill, Türkiye’nin en büyük ve temalı malikane ve residence projesi olarak hayata geçti. Ve 4 mevsim yaşam kalitesini şehirden uzaklaşmadan doğa ile iç içe bir ortamda arttırmayı amaçlayan sizler için tasarladı.

Yalnızca 1 km mesafede TEM bağlantısı sadece 5 km sonra E5’e kolay erişimi sayesinde şehrin yanıbaşında tamamı Büyükçekmece Gölü ve Marmara Denizi manzaralı farklı mimarideki malikaneleri ve residenceleri günün yorgunluğundan ve stresinden uzaklaşmanızı sağlıyor ve yaşamınıza bir renk katıyor.

Dünyanın En İyilerinin Pelican Hill İmzası

Pelican Hill’in konsept mimari projesi ABD Kaliforniya’nın en prestijli ve en yaratıcı mimarlık ofisi RNM Arcitechts’den Robert F. Tylor’ın kaleminden çıktı. Peyzaj projesi İtalya’nın en ünlü ve başarılı peyzaj mimarı Paolo Spazian tarafından yapıldı.

Pelican Hill’in iç mimari örnek malikaneleri de tıpkı Amerika ve İtalya’nın en ünlü mimarları gibi ülkemizin başarılı mimarlarınca gerçekleştirildi. Pelican Hill hayalini yaptıkları örnek iç dekorasyonlarla Hasan Mingil Toscana’yı, Eren Yorulmazer Bologna’yı, Hakan Helvacıoğlu Fiora’yı, Dara Kırmızıtoprak Fontana’yı, Mustafa Toner Venezia’yı, Hülya Döşer Vincenza’yı, Mahmut Anlar Lucca’yı ve Eren Talu Bonita’yı fark yaratarak Pelican Hill’i adeta bir mimarlık ofisine dönüştürdüler.

-
Pelicanhill Haber